На головну Написати лист01. За березень місяць 2010 р.

Аналіз можливих ризиків від впровадження «Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо розвитку підприємництва»

Аналіз можливих ризиків від впровадження «Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо розвитку підприємництва»

 

 

«Дослідження змістової частини тексту нормативно-правового акту»

Дата:  
 
Номер,дата реєстрації: 6233 від 29.03.2010
Адреса для ознайомлення: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37348 
Назва проекту НПА: «Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо розвитку підприємництва»
Суб’єкт ініціативи: Народний депутат України  ініціатор: Королевська Н.Ю. VI скликання
Короткий зміст (суть) проекту: Формально законопроекту орієнтований на надання підприємцям додаткових прав у відносинах з органами місцевого самоврядування. Насправді нових правових норм, які б давали підприємцям такі додаткові реальні права чи пріоритети законопроектом не передбачено. Всі пропоновані норми у тій чи іншій мірі або уже передбачені законом про місцеве самоврядування та іншими законами, або навпаки ускладнять діяльність, як підприємців, так і органів місцевого самоврядування.Більшість запропонованих у проекті правових конструкцій є не досконалими і можуть по різному тлумачитись на практиці, що призведе до додаткових проблем із їх застосуванням.
Характер НПА: Проекту Закону
Висновки, пропозиції: Висновок: Запропонований законопроект у даному вигляді є не прийнятним для ухвалення, оскільки містить додаткові корупційні ризики та обтяжує діяльність підприємців, через недосконалість правових норм, застосованих у проекті. Розгляд цього проекту має відбуватись відповідно до вимог закону «Про засади державної регуляторної політики». При розгляді законопроекту варто витримати процедури визначені законом «Про асоціації місцевого самоврядування», оскільки законопроект прямо стосується питань, консультації з яких бажано провести відповідно до вказаного закону.Для доопрацювання законопроекту бажано чітко локалізувати проблеми взаємовідносин підприємців з органами місцевого самоврядування, які не можливо вирішити в рамках чинного законодавства.
Інша інформація щодо НПА (якщо є):  
           

Докладнiше …

Аналіз можливих ризиків від впровадження «Проекту ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо загального складу органів місцевого самоврядування)»

 

 

 

«Дослідження змістової частини тексту нормативно-правового акту»

Дата:  
 
Номер,дата реєстрації: 6233 від 29.03.2010
Адреса для ознайомлення: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37348
Назва проекту НПА: «Проекту ЗАКОН  УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо загального складу органів місцевого самоврядування)»
Суб’єкт ініціативи:  Вноситься народним депутатом України Томенком М.В.
Короткий зміст (суть) проекту: Пропонується замість визначення максимальної та мінімальної межі кількісного складу місцевих рад законодавчо встановити кількість депутатів місцевої ради залежно від кількості населення, що проживає у відповідному населеному пункті або на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Ці кількісні показники пропонується встановити, як правило, на мінімальному згідно чинного Закону рівні для населеного пункту або території із відповідною кількістю населення. 
Характер НПА: Проекту Закону
Відповідність НПА до чинного законодавства України: Не відповідає  вимогам ст.. 140 ч.4. Конституції України, оскільки не забезпечує представництва всіх адміністративно-територіальних одиниць в районних та обласних радах.
Ризик:

Негатив:

Позитив:

Запропонований Проект Закону не зможе забезпечувати представництво всіх адміністративно територіальних одиниць, оскільки наприклад у Волочиському районі Хмельницької області населення складає 60,610тис. осіб на 40000 сільських, 2 селищних та 1 міську ради, відповідно до Проекту Закону до районної ради може бути обрано лише 35 депутатів, а це позбавляє права 8 АТО на представництво у громади у відповідній районній та відповідно у обласній радах  Cкорочення складу депутатського корпусу місцевих рад всіх рівнів на чверть, який наразі нараховує 233,5 тис. осіб.Зменшення кількості відповідних депутатських мандатів більше 60 тис.  
Висновки, пропозиції: Пропозиції:
Необхідно до законопроекту додати формулу яка зможе забезпечити рівне представництво всіх наявних адміністративно-територіальних одиниць у районних та обласних радах 
Інша інформація щодо НПА (якщо є):  
             

Докладнiше …

Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо строків повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів)

На офіційному сайті Верховної Ради України розміщено проект Закону України „Про внесення змін до Конституції України (щодо строків повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів) за № 4177 від 03.03.2010, внесений народними депутатами України Кириленком І.Г., Подгорним С.П., Трайдуком М.Ф. та іншими депутатами.

Докладнiше …

ЗМІНИ, що вносяться до Порядку підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку. Постанова № 233 від 2 березня 2010 р.

 

 

 

«Дослідження змістової частини тексту нормативно-правового акту»

Дата:  
 
Номер,дата реєстрації: Постанова №233 від 2 березня 2010 р.
Адреса для ознайомлення: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=751-2007-%EF 
Назва проекту НПА: «ЗМІНИ, що вносяться до Порядку підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку»
Суб’єкт ініціативи: Кабінет Міністрів України
Короткий зміст (суть) проекту: Відповідно до закону України Про стимулювання розвитку регіонів який передбачає розробку даної постанови. Внесено зміни в постанову про Порядок підготовки, укладення та виконання угоди щодо регіонального розвитку.
Характер НПА: Постанова КМУ
Висновки, пропозиції: Висновок: Запропонована редакція постанови вносить деякі не зрозумілі пом’якшення щодо протоколу намірів та виходячі з цього ризики та ускладнення в узгодженнях норм угоди Регіонального Розвитку.Розпис норми співфінансування можливо принесло б більше користі якби була виписана більш чітко Та з уточненнями щодо розміщення об’ектів обласного та районного значення.
Інша інформація щодо НПА (якщо є):  
           

Докладнiше …

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2003-2008 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-07-32