На головну Написати лист



03. За травень місяць 2010 р.

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо підняття прапорів на будинках органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування № 6374 від 11.05.2010

 

Номер,дата реєстрації: 6374 від 11.05.2010
Адреса для ознайомлення: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37647
Назва проекту НПА: Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо підняття прапорів на будинках органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування
Суб’єкт ініціативи: Народний депутат України Джоджик Я.І. VI скликання
Короткий зміст (суть) проекту: Проектом Закону встановлюється заборона на розміщення інших прапорів на будинках, де працюють ради та їх виконавчі комітети, крім державного та прапорів з символікою територіальних громад сіл, селищ, міст, районів і областей.
Характер НПА: Проекту Закону
Відповідність НПА до чинного законодавства України: Не суперечить
Ризик:

Негатив:

Позитив:

  • 1. Не вирішує всі питання щодо порядку підняття та розміщення державного прапору та прапорів з символікою територіальних громад сіл, селищ, міст, районів і областей..
 
Висновки, пропозиції: Пропозиції:

  • 1. Варіант№1: Добавити до Проекту Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо підняття прапорів на будинках органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування)в ст.23. абзац третій такого змісту:

«Прапор з символікою територіальної громади сіл, селищ, міст, районів і областей «може» розміщуватись справа, або знизу від Державного Прапора України. Прапор з символікою територіальної громади сіл, селищ, міст, районів і областей не може бути більший за розмірами ніж державний прапор України.

Для прикладу, Федеральний Конституційний Закон Російської Федерації «О ГОСУДАРСТВЕННОМ ФЛАГЕ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» від 8 грудня 2000р. чітко встановлює розміри та порядок розміщення Державного Прапора РФ  по відношенню до прапорів муніципальних утворень, громадських організацій, утворень тощо:

РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ
ФЕДЕРАЛЬНЫЙ КОНСТИТУЦИОННЫЙ ЗАКОН
«О ГОСУДАРСТВЕННОМ ФЛАГЕ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ»

Статья 8. Флаги субъектов Российской Федерации, муниципальных образований, общественных объединений, предприятий, учреждений и организаций независимо от форм собственности не могут быть идентичны Государственному флагу Российской Федерации.

Государственный флаг Российской Федерации не может использоваться в качестве геральдической основы флагов субъектов Российской Федерации, муниципальных образований, общественных объединений, предприятий, учреждений и организаций независимо от форм собственности.

При одновременном подъеме (размещении) Государственного флага Российской Федерации и флага субъекта Российской Федерации, муниципального образования, общественного объединения либо предприятия, учреждения или организации Государственный флаг Российской Федерации располагается с левой стороны от другого флага, если стоять к ним лицом; при одновременном подъеме (размещении) нечетного числа флагов Государственный флаг Российской Федерации располагается в центре, а при подъеме (размещении) четного числа флагов (но более двух) - левее центра.

При одновременном подъеме (размещении) Государственного флага Российской Федерации и других флагов размер флага субъекта Российской Федерации, муниципального образования, общественного объединения либо предприятия, учреждения или организации не может превышать размер Государственного флага Российской Федерации, а высота подъема Государственного флага Российской Федерации не может быть меньше высоты подъема других флагов.

Принят Государственной Думой 8 декабря 2000 года
Одобрен Советом Федерации 20 декабря 2000 года

Президент Российской Федерации В.ПУТИН

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» (щодо джерел фінансування) №6368 від 05.05.2010

Реєстр. № 6368 від 05.05.2010 №_
Адреса для ознайомлення: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37639
Назва проекту НПА: Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» (щодо джерел фінансування)
Суб’єкт ініціативи: Шпенов Д.Ю., народний депутат України
Короткий зміст (суть) проекту: Проект Закону передбачає доповнення Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» та Земельного кодексу України.
Характер НПА: Проект закону
Відповідність НПА до чинного законодавства України: Частково відповідає чинним законам
Ризик: Негатив: Позитив:
Передбачає доповнення ст.. 116 Земельного кодексу України частиною п’ятою, яка визначає, що передача земельних ділянок безоплатно у власність юридичним особам провадиться на підставах, визначених Законом. Аргументація такого доповнення у пояснювальній записці до законопроекту відсутня.

Також потенційну загрозу являють собою пропоновані доповнення у ст. ст. 6 та 18 Закону України «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».

У разі прийняття цього законопроекту, з’являться законні підстави отримання юридичними особами земельних ділянок на безоплатній основі через процедуру викупу за бюджетні кошти у осіб, у яких такі земельні ділянки перебувають в приватній власності.

Немає.
       

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про третейські суди”

Реєстр. № 6367 від 05.05.2010  
Адреса для ознайомлення: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=37638
Назва проекту НПА: Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про третейські суди” (щодо забезпечення права на третейський розгляд)
Суб’єкт ініціативи: Шпенов Д.Ю., народний депутат України
Короткий зміст (суть) проекту: Проект Закону передбачає доповнення статті 13 частиною третьою, відповідно до положень якої дія третейської угоди поширюється на поручителя, який поручився за виконання обов’язку по договору, що містить третейську угоду (застереження).
Характер НПА: Проект закону
Відповідність НПА до чинного законодавства України: Відповідає чинним законам
Ризик: Негатив: Позитив:
  У разі ухвалення змін, з’явиться нова можливість стягнення боргу кредитором в межах третейського судочинства з поручителя, який поручився за виконання обов’язку по договору, що містить третейську угоду (застереження).
Висновки, пропозиції:  
Інша інформація щодо НПА (якщо є):  
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2003-2008 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-07-32