На головну Написати лист



 Сторiнка 1 iз 3  1  2  3 »

Земля

“Про землю”

1378110316_437294-2560x1600-1Питання «про землю» завжди було ключовим в Україні. Революція 1917-20 років в Україні відбувалась не тільки як національно-визвольна, але як і «земельна», голод 1933 був результатом відбирання землі від селян та заганяння їх в колгоспи.

Зараз знову аж надто активізувалась діяльність різних суб’єктів щодо зміни підходів до «розпорядження» землею.

Докладнiше …

М. Довбенко. Аграрний шлагбаум (деякі думки щодо політики держави у аграрній сфері із статті: «ЧИ ПОТРАПИМО У СВІТОВУ «ДВАДЦЯТКУ»)?

У передвиборній програмі кандидата в Президенти України В.Ф. Януковича «Україна для людей» перший розділ «Сильна економіка - успішна держава» починався сміливою обіцянкою: «Україна повинна за 10 років увійти у 20 найбільш економічно розвинених країн світу (G20)». Чи має ця інтенція під собою політико-економічне підґрунтя? Чи це чергове передвиборче гасло, а згодом - вказівка перебудованій бюрократичній машині, чи справжній вивірений орієнтир українського майбуття? Спробуємо відповісти на ці запитання й оцінити ризики, що можуть виникнути під час реалізації виголошеної ідеї.

Докладнiше …

Про землю і не тільки. Деякі думки після експертного форуму

14 лютого в Києві пройшов експертний форум з питань земельної реформи. Не зважаючи на те, що у його роботі взяли участь 16 найкращих українських експертів у різних сферах суспільного життя, які мають безпосереднє відношення до проблеми сільських територій та руху земельних ділянок та близько 100 учасників з різних регіонів України, для офіційних органів влади він ніби залишився непомітним. А шкода. Адже на відміну від дешевих агіток про «щастя, яке прийде після впровадження продажу землі», що тиражуються на першому національному, тут питання впровадження ринку землі розглядалось через призму різних поглядів та аспектів: економічних, демографічних, соціальних, культурних, екологічних, історичних тощо.

Докладнiше …

Сільське господарство України та деяких інших країн[1]:

Аби дати відповідь на питання: наскільки ефективним є сьогодні сільське господарство України ми спробували порівняти його з іншими країнами. Найпростіше та напевне найкоректніше це можна зробити на основі деяких показників Світового банку [2] за розділом Agriculture & Rural Development (Сільське господарство і розвиток сільських територій), які стали предметом нашого аналізу:

Докладнiше …

Чи є розвиток українського села справжнім пріоритетом державної політики?

Вступ

З моменту здобуття Україною незалежності на усіх рівнях неодмінно й повсякчасно підкреслюється пріоритетність розвитку українського села. Не було в Україні такого президента, парламенту, уряду, політичної сили чи політичного лідера, який би не заявляв про ключову роль села та аграрного сектора у розбудові української держави. Завжди було і залишається модним декларувати свою прихильність до українського селянина, знаходити високі епітети для означення його унікальної місії.

Докладнiше …

 Сторiнка 1 iз 3  1  2  3 »
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2003-2008 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-07-32