На головну Написати лист Сторiнка 1 iз 2  1  2 »

Типові помилки...

Дісклаймер

Ці матеріали підготовлені Інститутом громадянського суспільства за підтримки, наданої Відділом демократії і врядування Місії USAID в Україні, Молдові та Білорусі відповідно до умов ґранту №121-А-00-03-00008-00 (Програма сприяння Парламенту II: Програма розвитку законотворчої політики) в рамках реалізації проекту з розвитку законодавчої техніки.

Типові помилки: надлишкові правові норми

Досить часто розробники нормативно-правових актів намагаються найбільш детально врегулювати правовідносини, які є предметом цього НПА. На жаль досить часто така деталізація насправді не приносить користі ні для розуміння НПА, ні для його подальшого застосування.

Докладнiше …

Однакові терміни з різним змістом

Однією з типових помилок законодавчої техніки, яка можу суттєво вплинути на практичне застосування правових норм є використання в одному законі кількох термінів, які мають однакове написання, але різний зміст. Дуже часто це є наслідком застосування для терміну слів омонімів - слів, які при однаковому написанні та звучанні мають різне значення. Наприклад з шкільної практики чи повсякденного життя нам відомо: коса - волосся, коса - знаряддя праці; акт - документ, акт - статевий; акт - відплати і т.п.

Докладнiше …

Типова помилка законодавчої техніки «Правове регулювання «від негативу»»

Однією з типових помилок законотворця є не виправдане застосування юридичних конструкцій побудованих на «негативі» чи на «забороні».

Докладнiше …

Проект закону України «Про громадські організації» 7262 від 18.10.2010

Проект закону України «Про громадські організації» 7262 від 18.10.2010

Стаття(правова норма) аналіз Пропозиції по усуненню
Стаття 1. Громадська організація

Громадська організація є видом суспільної самоорганізації (громадян та/або юридичних осіб приватного права), що створюється з метою реалізації суспільних інтересів у визначеній статутом сфері, галузі чи секторі діяльності, професії, а також задоволення і захисту законних спільних інтересів своїх членів.

У статті 1 зроблено спробу визначити термін  «громадська організація» через надмірно складну юридичну конструкцію, яка містить ще один не визначений жодним актом законодавства термін «суспільна самоорганізація». Виникає запитання, чи є достатньою умовою для визнання певної організації громадською того, що вона «створюється з метою реалізації суспільних інтересів у визначеній статутом сфері», чи вона до того має бути обов’зково «видом суспільної самоорганізації»?  І яким чином визначається «суспільність» самоорганізації?

Окремого аналізу потребує доцільність використання через кому таких термінів «сфері, галузі чи секторі діяльності, професії…».

Оскільки у визначенні громадської організації, викладеному у статті 1 проекту є багато суперечностей та помилок, які потребують детального розгляду, у цьому аналізи ми зупинились лише на типовій помилці «визначення невідомого через невідоме». Усунути цю помилку досить просто, через виключення з визначення зайвого словосполучення «вид суспільної самоорганізації», замінивши його усталеним неологізмом - «об’єднанням громадян(фізичних осіб)».

«Громадська організація є об’єднанням громадян(фізичних осіб), що створюється ….»

 Сторiнка 1 iз 2  1  2 »
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2003-2008 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-07-32