На головну Написати листАналіз Проект Закону України «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання» 3747 від 11.12.2013

Законопроект визначає завдання та повноваження загальних зборів (конференції) та принципи їх проведення як однієї із форм безпосередньої участі членів територіальних громад сіл, селищ, міст у вирішенні питань місцевого значення.

Реєстраційний номер (та/або інші реквізити): 3747 від 11.12.2013
Інтернет-адреса проекту (або інше джерело): http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=49268
Назва проекту: Проект Закону України «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання»
Характер (вид) акта: Проект закону
Суб’єкт(и) ініціативи / автор(и) проекту: Бондаренко В.Д., Новак Н.В., Мірошниченко Ю.Р., Фабрикант С.С., Леонов Е.В., Медуниця О.В., Чумак В.В., Шевченко А.В., Сиротюк О.М. (VII скликання)
Короткий зміст (суть) проекту: Законопроект визначає завдання та повноваження загальних зборів (конференції) та принципи їх проведення як однієї із форм безпосередньої участі членів територіальних громад сіл, селищ, міст у вирішенні питань місцевого значення.
Відповідність чинному законодавству: Проект Закону не суперечить чинній Конституції України.
Можливі суспільні впливи та ризики: Негативні: Позитивні:
Відсутні. Прийняття законопроекту розширить правове поле та встановить процедури щодо форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.
Висновки, пропозиції: Законопроект прийнятним за умови уточнення певних термінів і положень та редакційних правок. Пропонується зафіксувати у законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» в ст. 8, п.2 норму щодо обов’язкового прийняття рішення в результаті розгляду резолюцій загальних зборів (конференцій) місцевої громади.
Інша інформація щодо проекту (якщо така є): Законопроект містить нові терміни та положення, які потребують уточнення та вдосконалення, а саме:

  • «Мікрогромада» (ст. 2) є невдалий термін, буквально слово «мікро» це - одна мільйонна частка, отже для утворення її хоча б з трьох осіб необхідно мати громаду розміром 3 млн. населення. Пропонується замінити її на термін «місцева громада» - як частина територіальної громади.
  • Визначення терміну «питання місцевого значення - питання (справи), які пов’язані з життєдіяльністю людей та розвитком територіальної громади, що випливають із колективних інтересів жителів» не збігається з визначенням із законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про органи самоорганізації населення» де цей термін визначається інакше: «об’єкти діяльності місцевого самоврядування». Обидва визначення є невдалим, оскільки в першому слово «»колективні» має іншу визначену конотацію, а в другому «питання» та «суб’єкти» є несумісними поняттями (ст.2).


Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94