На головну Написати листАналіз Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” (щодо обмеження двома строками перебування на посаді сільського, селищного, міського голови) № 3474 від 23.10.2013

Законопроектом передбачається обмежити двома термінами перебування на посаді сільського, селищного, міського голови однієї особи.

Реєстраційний номер (та/або інші реквізити): 3477 від 24.08.2013
Інтернет-адреса проекту (або інше джерело): http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=48767
Назва проекту:

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” (щодо обмеження двома строками перебування на посаді сільського, селищного, міського голови)

Характер (вид) акта: Проект закону
Суб’єкт(и) ініціативи / автор(и) проекту: Народні депутати Є. Мельник, О. Шевченко, І. Сабій
Короткий зміст (суть) проекту: Законопроектом передбачається обмежити двома термінами перебування на посаді сільського, селищного, міського голови однієї особи.
Відповідність чинному законодавству: Не відповідає Конституції України, статті 38 та 141 якої, не містять обмежень щодо висування та обрання особи на посади в органах місцевого самоврядування.
Можливі суспільні впливи та ризики: Негативні: Позитивні:
Реалізація законопроекту перешкоджатиме волевиявленню громад на місцевих виборах в разі висування особи на третій термін на посаду сільського, селищного чи міського голови. Відсутні.
Висновки, пропозиції: В разі прийняття законопроекту буде заборонено висування особи на третій термін на посаду сільського, селищного чи міського голови, що суперечить Конституції та перешкоджає волевиявленню громад на місцевих виборах.
Інша інформація щодо проекту (якщо така є): Головним аргументом авторів законопроекту є запобігання корупції в органах місцевого самоврядування та стимулювання оновлення керівництва органів місцевого самоврядування. Однак обмеження термінів перебування на посаді не запобігає безпосередньо та напряму явищу корупції, а поняття ротації кадрів взагалі не стосується виборних посад. В більшості цивілізованих країн подібні обмеження відсутні, в Чернівцях за часів Австро-Угорської імперії один міський голова обіймав свою посаду майже 50 років.
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94