На головну Написати листАналіз проекту Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо розподілу субвенції, пов’язаної з дорожньою мережею населених пунктів) №3418-1 від 18.10.2013

Законопроектом пропонується внесення змін до статті 1031 Бюджетного кодексу України та доповнити їх процедурами щодо розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної  власності у населених  пунктах між районним бюджетом та бюджетами  територіальних громад сіл, селищ, міст

Реєстраційний номер (та/або інші реквізити): 3106 від 20.08.2013
Інтернет-адреса проекту (або інше джерело): http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=48716
Назва проекту:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо розподілу субвенції, пов’язаної з дорожньою мережею населених пунктів)

Характер (вид) акта: Проект закону
Суб’єкт(и) ініціативи / автор(и) проекту: Народний депутат Т. Слюз
Короткий зміст (суть) проекту: Законопроектом пропонується внесення змін до статті 1031 Бюджетного кодексу України та доповнити їх процедурами щодо розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної  власності у населених  пунктах між районним бюджетом та бюджетами  територіальних громад сіл, селищ, міст
Відповідність чинному законодавству: Відповідає законодавству України, Конституції України, Законам України, однак суперечить встановленим у Європейській Хартії загальним принципам місцевого самоврядування.
Можливі суспільні впливи та ризики: Негативні: Позитивні:
Розподіл коштів виконавчим органом - районною державною адміністрацією, а не радою, суперечить загальним принципам місцевого самоврядування й створює передумови для корупції та нерівномірного й несправедливого використання коштів. Створюються передумови для більш ефективного й справедливого використання коштів (субвенцій державного бюджету) на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної  власності.
Висновки, пропозиції: В разі прийняття законопроекту буде створено механізм для більш ефективного й справедливого використання коштів (субвенцій державного бюджету) на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної  власності.

Прийняття законопроекту врегулює діяльність комітетів в частині надання ними висновків і пропозицій щодо включення законопроектів, інших актів, внесених суб’єктами законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради.

Доцільне внесення змін щодо передачі права розподілу субвенцій районним радам та прийняття законопроекту з цими змінами.

Інша інформація щодо проекту (якщо така є):

На відміну від законопроекту, внесеного Кабінетом Міністрів України, який пропонує повернути концентрацію та централізацію коштів на ремонт комунальний доріг в обласних бюджетах,  законопроектом пропонується здійснювати такий розподіл на районному рівні та доповнити статтю 1031 процедурою розподілу даної субвенції між районним бюджетом та бюджетами  територіальних громад сіл, селищ, міст.

Загальним й принципово хибним положенням цієї статті залишається право розподілу коштів районною державною адміністрацією (п.2), натомість більш ефективним виглядає щоб ця функція здійснювалася районною радою.

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94