На головну Написати лист



Розробка та пілотування моніторингу реформ з децентралізації та регіональної політики (За підтримки DesPro)

З 30 вересня Інститут Громадянського Суспільства за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги “Підтримка децентралізації в Україні” - DesPro, розпочав реалізацію заходів щодо моніторингу реформ з децентралізації та регіональної політики.

Реалізація заходів складається з наступних компонентів:

1. Проведення комплексного аналізу та підготовка звіту про стан реформ за результатами цього аналізу у наступних сферах:

  • місцеве самоврядування;
  • адміністративно-територіальна організація влади;
  • регіональний розвиток.

Звіт включатиме, але не обмежуватиметься підготовкою коротких позиційних документів щодо стану справ з реформ у вказаних сферах за такою структурою: огляд ситуації – головні проблеми; політичні рішення – акти Президента, послання, доручення, концепції тощо; політична позиція – партійні програми, виборчі програми партій представлених у парламенті; законодавство у цих сферах; плани реформ (строки, відповідальні) та стан їх виконання. Одним із важливих джерел інформації для підготовки звіту мають стати національні та регіональні Інтернет-сайти. З цією метою буде підготовлено перелік сайтів для моніторингу на національному та регіональному рівнях (під моніторинг підпадатимуть сайти: Президента України, Уряду, Верховної Ради України, Мінекономрозвитку, Мінрегіону, Мін’юсту, обласних рад.

    2. Розробка індикаторів моніторингу та оцінки стану реформування у вказаних сферах.

    3. На основі розроблених індикаторів проведення наступної діяльності:

    • моніторинг рішень, дій, заяв у визначених сферах - ведення їх обліку та коментування, щоквартальна підготовка звітів за індикаторами моніторингу, які відповідають структурі позиційного документу.
    • реагування на моніторинг здійснюватиметься через формулювання пропозицій до окремих проектів, рішень, дій органів влади. Таке реагування можливо готувати та обговорювати в рамках Громадської платформи «Децентралізація-самоорганізація- розвиток», через портал «Інновації та кращі практики місцевого самоврядування».
    • результати моніторингової діяльності публікуватимуться у вісниках ІГС та всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування; через Інтернет засоби, у тому числі через портал «Інновації та кращі практики місцевого самоврядування», а також поширюватимуться серед народних депутатів та розсилатимуться за переліком електронних адрес міністерствам, облрадам, політичним партіям.

    Згадана вище діяльність має сформуватися у сталу систему проведення моніторингу національних реформ з децентралізації, яку можливо було б передати відповідному органу виконавчої влади.

    Новини

    2015-04-09
    Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

    2015-03-25
    “Про землю”

    2015-03-17
    Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

    2015-03-16
    З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

    2015-03-11
    Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

    Опитування

    Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

    • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
    • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
    • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
    • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

    Загалом проголосувало: 141

    Загрузка ... Загрузка ...
    © 2009 Інститут громадянського суспільства
    Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
    Тел: (+38044) 529-73-94