На головну Написати листІнститут громадянського суспільства це -

Професійна , перевірена часом, незаангажована діяльність у сферах :

1. Правові дослідження та правова просвіта;

2. Політологічні та економічні дослідження;

3. Місцеве самоврядування та тренінги для депутатів;

4. Розробка проектів нормативних актів та їх просування в органах державної влади та місцевого самоврядування.

5. Видавнича діяльність.

6. Моніторинг діяльності органів державної влади у сфері місцевого самоврядування, громадських організацій та місцевого розвитку…

Формування традицій громадського руху.

Інститут засновано в лютому 1997 року як громадську організацію з неприбутковим статусом. Засновниками Інституту є: Анатолій Ткачук - народний депутат України 1-го скликання, заслужений юрист України; Олександр Нечипоренко - народний депутат України 1-го скликання, заслужений юрист України; Володимир Ткаченко - народний депутат України 2-го скликання, заслужений працівник промисловості України; Віктор Вовк - кандидат фізико-математичних наук, політолог, Євген Лапін - політолог.

Реальний вплив на розвиток громадянського суспільства та активності громадян.

Місія організації:

Сприяння становленню та розвитку громадянського суспільства в Україні через залучення громадськості до прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування, правова просвіта громадян та удосконалення законодавства у сфері некомерційного права та місцевого самоврядування.

Якісні дослідження та аналітика у сфері політики, некомерційного права, регіонального розвитку, місцевого самоврядування , земельного права та просторового планування.

За період діяльності Інститутом у визначених сферах проведено десятки досліджень, серед яких:

1. Адміністративно-територіальний устрій та повноваження регіональних та місцевих органів влади у конституціях, що діяли в УНР, УРСР протягом 1918-1996 років.

2. Особливості конституційно-правового регулювання адміністративно-територіального устрою регіонального рівня: досвід країн світу.

3. Адміністративно-територіальний устрій та структура влади в Українській РСР за Конституцією 1937 року.

4. Структура влади в Українській СРР за Конституцією 1929 року.

5. Адміністративно-територіальний устрій та структура влади в Українській Народній Республіці, що мала бути утворена відповідно до Конституції УНР 1918 року.

6. Адміністративно-територіальні зміни 1959-1964 років. Ліквідація та укрупнення районів областей, утворення промислових районів, укрупнення сільських районів.

7. «Методологія формування модельних адміністративно-територіальних одиниць (АТО)».

8. Правове регулювання адміністративно-територіального устрою, місцевого самоврядування та регіонального розвитку в Україні, та ситуація із реформами у цих сферах. 2008-2012 роки (23.02.2012. Аналітична записка підготовлена в рамках статутної діяльності на основі моніторингу діяльності органів влади щодо реформ місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою та регіонального розвитку в Україні).

9. Міжнародні аспекти державної регіональної політики (Окремі питання зміни регіональної політики в ЄС).

10. Особливості конституційно-правового регулювання адміністративно-територіального устрою регіонального рівня: досвід країн світу.

11. Аналіз законопроектів у сфері місцевого самоврядування та регіонального розвитку.

12. Депресивність територій: що це таке і як з ним боротись?

13. Системні реформи для України чи економічні реформи для олігархів?

14. Хто стоїть за «федералізацією» України?

15. Партнерство громад та органів місцевого самоврядування: європейський досвід.

16. Дещо про рейтинги, або, навіщо і як підвищувати рейтинги України у світі?

17. Як Україна різко піднялась у світовому рейтингу конкурентоспроможності. (З олівцем над інформацією Прем’єр-міністра).

18. Просторове планування сільських територій: законодавче забезпечення.

19. Медична реформа: що у «пілоті»?

20. Від планів децентралізації до планової централізації.

21. «Децентралізація по-французьки. Чи можна замінити реформу адміністративно-територіального устрою міжмуніципальним співробітництвом?».

22.  Дещо про розвиток регіонів за січень- вересень 2012 року (18.10.12. дослідження проблем у асиметрії регіонального розвитку в оприлюдненому «Звіт про розвиток регіонів за січень-вересень 2012 року» ( ukrstat.org/uk )).

23. Міжнародні аспекти державної регіональної політики (Окремі питання зміни регіональної політики в ЄС).

24. «Як спроектувати ініціативи Президента у сфері регіонального розвитку на державний бюджет 2011?»

25. Надання соціальних послуг: бар’єрів менше - проблеми залишаються.

26. «Черговий план заходів з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку: про що й навіщо?».

27. «Про проблеми законодавчого забезпечення формування та реалізації державної регіональної політики в Україні».

28. «Держбюджет-2012: як фінансуватиметься регіональний розвиток. (Аналіз Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» у частині фінансування регіонального та місцевого розвитку та формування Державного фонду регіонального розвитку)».

29. «Закон про засади державної регіональної політики»: чи став круглий стіл у Верховній Раді кроком на шляху до його ухвалення?» (Деякі роздуми щодо проведеного круглого столу з обговорення законопроекту «Про засади державної регіональної політики»).

30. «Зауваження до проекту «Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм (проектів) і заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку».

31. «Як влада «дбає» про інвестиції: перше враження про державну політику із залучення інвестицій, яке складається після відвідин офіційного сайту Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроекту)».

32. «Регіональний розвиток Хмельниччини».

33. «Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області на 2011-2020 рр. (документ розроблений у співпраці експертів Інституту та Європейського проекту підтримки сталого регіонального розвитку в Україні (http://ssrd.org.ua/))»

34. «Про реалізацію Стратегії регіонального розвитку Хмельниччини у Програмі соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2012 рік (06.12.12. Порівняльний аналіз стратегічних (операційних) цілей Стратегії регіонального розвитку Хмельниччини із цілями та завданнями, визначеними у Програмі Соціально-Економічного розвитку)».

35. «Хмельницька область. Аналітичний огляд. (документ розроблений у співпраці експертів Інституту та Європейського проекту підтримки сталого регіонального розвитку в Україні (http://ssrd.org.ua/))».

36. «Малі міста: Німеччина - Україна, паралелі, які не пересікаються?».

37. «Реформи аграрного сектору та зупинення деградації сільських територій чи остаточне позбавлення українців свого останнього ресурсу - землі?».

38. «Земельна реформа в Україні. Огляд інформаційних повідомлень в засобах масової інформації (ЗМІ) що стосуються проведення земельної реформи в Україні (відгуки, критичні зауваження, аналітика, інтерв’ю тощо., ч.1. «Незалежні ЗМІ»).

39. «Земельна реформа в Україні. Огляд інформаційних повідомлень в ЗМІ що стосуються проведення земельної реформи в Україні (відгуки, критичні зауваження, аналітика, інтерв’ю тощо., ч.2. «Незалежні ЗМІ»).

40. «Розвиток земельного законодавства в Україні 1990-2011рр.. Історична довідка».

41. «Латифундизація України стартує уже швидко!» щодо «Проекту Закону про ринок земель» №9001-д від 07.12.2011».

42. «Земельна реформа в Україні. Огляд інформаційних повідомлень в ЗМІ що стосуються проведення земельної реформи в Україні (відгуки, критичні зауваження, аналітика, інтерв’ю, і т.і., ч.3. «Офіційні ЗМІ»;

43. «Земельна реформа в Україні. Огляд коментарів користувачів мережі Інтернет на найбільш рейтингові матеріали, що стосуються проведення земельної реформи в Україні» (реакція Інтернет спільноти на ініціативу влади);

44. «Чи є розвиток українського села справжнім пріоритетом державної політики?».

45. «Сільське господарство України та деяких інших країн» .

46. «Про землю і не тільки. Деякі думки після експертного форуму».

47. «„Про реформи без мети і без кінця…».

48. «Гроші на старість або роздуми небайдужого дилетанта».

49. «Навіщо коригували Закон «Про інформацію»?».

50. «Аналіз проекту закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду регіонального розвитку».

51. «Про «Обговорення проекту Закону України про службу в органах місцевого самоврядування (реєстр. № 9673).» (25.04. 2012)».

52. «Презентація проекту Закону України «Про співробітництво територіальних громад». (06. 09.2012. в рамках 10-го Фінансово-економічного форуму «Інноваційні форми місцевого і регіонального розвитку, як інструмент посилення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування»)».

53. «Про особливості прийняття рішень в умовах нинішньої кризи (25.09.2012. Іспанія, м.Кадіс, серія публікацій з міжнародного форуму - Генеральна асамблея Європейських міст та регіонів)».

54. «Громадська участь у нових умовах (деякі думки, засновані на результатах проекту у селищі Ріпки Чернігівської області)».

55. «Статут територіальної громади Чорний Острів».

Постійний та оперативний моніторинг діяльності органів державної влади у сфері місцевого самоврядування, громадських організацій та місцевого розвитку..

Відповідно до Розробленої  методики аналізу проектів та нормативно-правових актів (НПА) у сфері місцевого самоврядування, громадських організацій та місцевого розвитку, що продукуються у парламенті, міністерстві юстиції, міністерстві регіонального розвитку та будівництва Інститутом аналізуються найважливіші із законопроектів, визначаються ризики у випадку ухвалення, пропонуються законодавчі пропозиції з їх вдосконалення.

В цілому впродовж 2008-2012рр Інститутом опрацьовано більше трьохсот проектів НПА, підготовлено більше ста аналітичних матеріалів.

Підготовлені експертами ІГС матеріали надходять до народних депутатів України у вигляді Вісників, розміщуються на сайті ІГС та розсилають електронною поштою.

Діяльність Інституту за цим напрямком є важливим інструментом для посилення впливу організаціями третього сектору на процес підготовки та ухвалення рішень ОДВ в Україні, така діяльність позитивно впливає на активну частину суспільства котра стежить за діяльність ОДВ та цікавиться державними процесами загалом.

Варто відмітити, що результатами активності Інституту у цій сфері є використання матеріалів міжвідомчими робочими групами з розробки політики, підготовки законопроектів.

Участь в робочих групах з підготовки проектів НПА, громадських радах, публічних заходах організованих органами влади:

1. «З питань регіонального розвитку», громадська рада при Мінекономіки.

2. Парламентські слухання «Реформування законодавства України про місцеві вибори в інтересах територіальних громад» (№2003-VI) - 12 травня 2010року. (Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, лист від 21 квітня 2010р.)

3. Обговорення пропозицій та зауважень проекту «Концепції Державної цільової програми підтримки соціально-економічного розвитку малих міст на період до 2015року» у роботі засіданні секції з питань реформування органів місцевого самоврядування та територій при Міністерстві регіонального розвитку та будівництва щодо. (Міністерство регіонального розвитку та будівництва, лист від 25.06.2010р.)

4. Підготовленні на надані (27 вересня 2010р.) пропозиції та перелік питань щодо напрямків діяльності Ради з питань регіонального розвитку та місцевого самоврядування (Рада утворена як консультаційно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України Постановою КМУ від 2 квітня 2009р. №309)

5. Робоча група з питань впровадження Європейської Хартії місцевого самоврядування в Україні. Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування (лист від 08 грудня 2010р.).

1. Підготовка пропозиції та рекомендацій для проекту «Концепції цільової програми розвитку державної служби на 2011-2015рр.» на прохання Головного управління державної служби України.

2. «Регіональний розвиток та реформа міжбюджетних відносин». Робоча група Комітету економічних реформ при Президентові України.

3. Робоча група з питань децентралізації при Мінрегіоні України.

4. Експертна рада проекту підтримки децентралізації в Україні (Дезпро)

5. Удосконалення правового регулювання складених територіальних громад. Робоча група при комітеті державного будівництва та місцевого самоврядування.

6. Участь у створенні та налагодженні поточної діяльності Громадської ради при Київській обласній держадміністрації.

7. Громадська рада при Міністерстві юстиції України.

8. Громадська рада при Національному агентстві України з питань державної служби.

9. «Бачення реформи очима громадських організацій» робоча група з питань удосконалення територіальної організації влади та місцевого самоврядування. Презентація підготовленого проекту Плану заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

10. Громадська рада при Національному агентстві України з питань державної служби.

11. «Про засади державної регіональної політики» робоча група по доопрацюванню законопроекту Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики ВРУ.

12. На запрошення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон України) експерти Інституту приймали участь у складі робочої підгрупи з врегулювання правового статусу територіальних громад сіл, міст, які перебувають у складі інших територіальних громад, у рамках функціонування міжвідомчої робочої групи, утвореної відповідно до Постанови КМУ від 29 лютого 2012р. №169.

13. Робоча група з питань удосконалення територіальної організації влади та місцевого самоврядування при КМУ у обговоренні нової редакції проекту Закону «Про органи самоорганізації населення».

14. Тематична підгрупа з питань удосконалення територіальної організації влади та місцевого самоврядування, а також міжвідомчої робочої групи з питань розвитку міжмуніципального співробітництва при Мінрегіон України, стосовно обговорення законопроект «Про співробітництво територіальних громад».

15. Робоча група Національного Інституту стратегічних досліджень «Регіональний вимір євро інтеграційної стратегії України: регіональний розвиток та міжрегіональне співробітництво») участь Директора з питань науки та розвитку Інституту Ткачука А.Ф. в якості співголови на Пленарному засіданні Національного Конвенту, присвяченому підбиттю підсумків роботи проекту з доповіддю «Регіональний вимір євро інтеграційної стратегії України: регіональний розвиток та міжрегіональне співробітництво».

16. Робоча група з підготовки «Концепції реформи адміністративно-територіального устрою України».

17. Робочі групи з підготовки проектів Законів України:

Участь експертів ІГС у діяльності робочих груп дає змогу передбачити інтереси громадянського суспільства та закласти механізми прямої демократії та громадської участі.

Постійний моніторинг сайтів органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій на предмет зручності для користувачів та наповнюваності інформацією:

1. сайти обласних рад (25),

2. Сайти міських рад міст обласних центрів та других за величиною міст області(50),

3. Сайти обласних державних адміністрацій,

4. Розсилання звітів про моніторинг радам і органам виконавчої влади дає змогу поліпшити більшість сайтів, а інформація про сайти використовується у різних публікаціях, зокрема у дослідженнях Національного інституту стратегічних досліджень.

Навчання депутатів місцевих рад та активістів громад, помічників народних депутатів України та громадських активістів.

Інститут громадянського суспільства в рамках виконання своєї місії підготував та успішно реалізовує навчальні програми для депутатів місцевих рад, громадських активістів та юристів громадських організацій.

Типові навчальні семінари та тренінги:

1. «Рада і депутат: робота в ім’я громади. Роль та можливості органів місцевого самоврядування в активізації місцевого економічного розвитку».

2. «Рада і депутат: робота в ім’я громади. Правове регулювання діяльності місцевої ради та її органів. Залучення громадськості до підготовки та ухвалення рішень органами місцевого самоврядування».

3. «Законодавча техніка. Як правильно готувати проекти законів.»

4. «Місцевий статут, як елемент формування дієздатної громади»

5. «Регіональний розвиток. Методика розробки стратегії регіонального розвитку та плану її реалізації».

Географія навчань та тренінгів лише за останні  роки охоплює:

м. Харків, м. Львів, м. Рівне, м. Донецьк, м. Сімферополь, , стм. Чаплинка, м. Луцьк, м. Дубно, Рівенскої області , м. Білгород - Дністровський (Одеська обл..), м. Бар (Вінницька обл..), м. Коломия (Івано-Франківська обл..), м. Рожище (Волинська обл.), м. Коломия, Івано-Франківської області, м. Перчин, Закарпатської області, .. стм. Чорнобай, Черкаської області, Гусятинський та Микулинецький райони Тернопільської області, Дунаєвецький район Хмельницької області,  Бахчисарайський район АРК.

Суспільно-корисна видавнича діяльність, видання та безкоштовне поширення право просвітницької, аналітичної та навчальної літератури.

За час існування Інституту було підготовлено та видано більше сотні різноманітних видань на теми правової та економічної просвіти населення.

Кожне право просвітницьке видання видане Інститутом використовується певними категоріями населення України так, наприклад пересічні громадяни знаходять в виданнях шляхи вирішення проблем котрі часто виникають у відносинах «громадянин-влада» а також для правової самоосвіти, захисту своїх прав; представники влади користуються напрацюваннями ІГС для розробки та впровадження власних програм, стратегічних документів, тощо; студенти вищих навчальних закладів користуються нашими напрацюваннями для підготовки власних наукових робіт та досліджень.

1. Кишеньковий посібник для сільського мешканця “Як захистити свої права через суд?”.

2. Книга “Земля та право: як уберегтися від корупційних ризиків?”.

3. «Формування та впровадження програм підвищення конкурентоспроможності територій. Методичні матеріали»

4. «Регіональна політика: правове регулювання. Світовий та український досвід»

5. «З історії реформ адміністративно-територіального устрою України 1907-2009рр.», рекомендовано до друку рішенням вченої ради Академії муніципального управління як наукове видання (протокол №5 від 13.05.2009р.)

6. «Як захистити свої права через суд»

7. «Звіт за результатами проведеного моніторингу офіційних представництв міських рад в мережі Інтернет»

8. «Конституційна конфліктологія (конституційні механізми подолання політичної кризи)»

9. «Настільна книга громадської організації»

10. «Цікаве від Цікавого. Що думає селянин Панько Цікавий про адміністративно-територіальну реформу.»

11. Серія видань «Бібліотека депутата місцевої ради»

12. «Законодавча техніка. Практичний посібник.»

1. Навчальний посібник «Форми та методи залучення громадськості».

2. «Адміністративно-територіальна реформа та місцеве самоврядування (нормотворення та експертні оцінки)»

3. «Просторове планування для економічного зростання»;

4. «Методичні рекомендації з підготовки та оформлення проектів законів (правила законопроектування)»

5. «Методичні матеріали щодо визначення рейтингової оцінки конкурентоспроможності регіонів».

6. «Конкурентоспроможність територій. Науково-практичний посібник» (рекомендовано до друку рішенням Вченої Ради Інституту регіональних досліджень Національної академії наук України як науково-практичний посібник (Протокол №10 від 23 грудня 2010р.).

7. «Врегулювання механізмів участі громадян в управлінні громадою».

8. «Місцеві бюджети».

9. «Врегулювання діяльності місцевої влади та її органів: проекти тип. місцевих нормативних Актів».

10. «Територіальна організація влади. Стан та напрямки змін».

11. «Земля, село, люди. Що думає селянин Панько Цікавий про земельну реформу в Україні».

12. «Земля-Село-Люди-Реформа: збірний аналітичних матеріалів Експертного форуму з питань земельної реформи; м. Київ, 14 лютого 2012р.».

13. «Reforms in the Administrative and Territorial Structure of Ukraine: Glimpses of History 1907-2009» (2012, English-language edition) перевидання «З історії реформ адміністративно-територіального устрою України, 1907-2009 роки».

14. «Місцевий та регіональний розвиток. Участь громадян у місцевому розвитку. Практичний посібник для практичних людей».

Ми співпрацюємо на рівні експертів та/або у проведення спільних заходів чи реалізації проектів з:

1. Творчим центром Каунтерпарт

2. Національню асоціацією агенцій регіонального розвитку України

3. Центром досліджень питань регіонального розвитку та сприяння адміністративній реформі.

4. Громадська організація «Клуб мерів».

5. Центром політико-правових реформ.

6. Лабораторією законодавчих ініціатив.

7. Академією Муніципального Управління

8. Асоціацією міст України

9. Програмою сприяння парламентові України

10. Міністерством регіонального розвитку та будівництва

11. Національна асоціація агенцій регіонального розвитку України

Інститутом Громадського Суспільства за роки існування було реалізовано понад 40 проектів відповідно до місії Інституту, зокрема: (проекти реалізовані в  період 2004-2012 рр.)

1. «Запровадження механізмів залучення громадськості до законодавчої діяльності через Громадську раду з питань законодавства для місцевого самоврядування та організацій третього сектору» - за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»;

2. «Сприятливе законодавство для організацій третього сектору-запорука становлення та розвитку громадянського суспільства» - за підтримки Інституту Сталих Спільнот (ICS UCAN).

3. Розвиток ініціативи та реалізація прав громад, наданих Законом «Про місцеве самоврядування в Україні» (ТОЛОКА) - за підтримки Європейського співтовариства;

4. «Законодавство для третього сектору» - за підтримки Інституту Сталих Спільнот (ICS UCAN);

5. «Інституційна підтримка організації» - за підтримки фонду Чарльза Стюарта Мотта.

6. «Покрашення доступу сільського населення до правосуддя» (скорочена назва «Доступ до правосуддя») Партнерський проект Творчого центру Каунтерпарт та Інституту громадянського суспільства За підтримки ЄС

7. «Територіальна реформа: з людьми і для людей» за підтримки Фонду Євразія

8. «Громадськість, Влада, ЗМІ: від конкуренції до партнерства. Новий формат відносин» за підтримки Інституту Сталих Спільнот (ICS UCAN).

9. «Громадянська просвітницька кампанія щодо судової реформи «Знаю права». (проект «верховенство права», USAID

10. «Протидія корупції в сфері приватизації землі через правову просвіту населення України (Земля і право: як уберегтись від корупційних ризиків?)» в партнерстві з ГО «Аналітично-дослідницький центр «Інститут міста», в рамках проекту «Гідна Україна».

11. «Покращення доступу сільського населення до правосуддя» в партнерстві з Творчим центром Каунтерпарт, за підтримки Європейського Союзу.

12. «Форми та методи залучення громадськості» в партнерстві з Творчим центром Каунтерпарт, Проект фінансувався Канадським агентством міжнародного розвитку

13. «Забезпечення поточного моніторингу діяльності органів державної влади» за підтримки Фонду «Відродження»

14. “Видання посібника «Конституційна конфліктологія (конституційні механізми подолання політичної кризи)»”. за підтримки Фонду «Відродження».

15. “Інституційна підтримка організації 2006-2007рр.” За підтримки фонда Ч.С. Мотта.

16. «Коаліція НУО за ефективну конституційну реформу» в партнерстві з Комітетом Виборців України та Українським незалежним центром політичних досліджень.

17. «Безоплатна приватизація землі - гарантоване законом право усіх громадян України»  в партнерстві з  ГО «Спілка власників землі» (м. Тернопіль), ГО «Громадська ініціатива Луганщини» (м. Луганськ), ГО «Агентство економічного розвитку м. Вознесенськ» (Миколаївська обл..)

18. “Інституційна підтримка організації 2008-2010рр.” За підтримки фонда Ч.С. Мотта.

19. «Територіальна реформа: від моделювання до реалізації» за підтримки Фонду «Відродження».

20. «Запровадження прозорих та вільних від корупції процедур забудови» (Менеджмент Сістемс Інтернешнл).

21. «Територіальна реформа: від моделювання до реалізації» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Відповідно до Угоди про реалізацію проекту № 38735 від 05.11.2008 р.

22. «Забезпечення поточного моніторингу діяльності органів влади» за сприяння Фонду «Відродження»

23. «Протидія корупції в сфері приватизації землі через правову просвіту громадян (Земля і право: як уберегтись від корупційних ризиків?)» (Менеджмент Сістемс Інтернешнл).  .

24. Видання посібника «Конституційна конфліктологія (конституційні механізми подолання політичної кризи)» за підтримки Фонду «Відродження».

25. «Проведення поточного моніторингу нормативно-правових актів і проектів НПА та оприлюднених на офіційних веб-представництвах (сайтах) в мережі Інтернет» за сприянням DESPRO.

26. «Проведення аналізу та підготовка аналітичних звітів щодо найбільш важливих законопроектів у сфері місцевого самоврядування та регіонального розвитку, які будуть внесені на розгляд парламенту протягом дії проекту» за фінансової підтримки «Програми сприяння парламенту України» (Програма розвитку законотворчої політики).

27. «Проведення аналізу та підготовка аналітичних звітів щодо найбільш важливих законопроектів у сфері доступу громадян до органів публічної влади, діяльності Верховної Ради України, місцевих рад, інших органів місцевого самоврядування, які будуть внесені на розгляд парламенту протягом дії проекту та підготовка навчального курсу із нормо проектувальної техніки для помічників народних депутатів України, працівників апарату Верховної ради України, для депутатів і працівників Верховної Ради АРК, та магістрів державного управління» за фінансової підтримки «Програми сприяння парламенту України» (Програма розвитку законотворчої політики).

28. «Інституційна підтримка організації 2008-2010 рр.», за підтримки Фонду Ч.С. Мотта, Угода № 2003-01057.02

29. «Інституційна підтримка організації 2011-2012 рр.» за підтримки Фонду Ч.С. Мотта, Угода № 2003-01057.03

30. «Чорний острів - містечко громадської єдності», за підтримки Програми розвитку ООН в рамках проекту «Розвиток громадянського суспільства» за фінансової підтримки Міністерства закордоних справ Данії.

31. «Підготовка публікацій для народних депутатів України та їх помічників за темами, які озвучені у Посланні Президента 2012р.». За підтримки Програми сприяння парламентові України.

32.  „Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району Вінницької області”. Проект реалізується у партнерстві з ГО „Подільська агенція регіонального розвитку” (м. Вінниця) та Жмеринською районною радою. За фінансової підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка децентралізації в Україні» (DesPro).

33. Удосконалення пакету законодавчих актів у сфері реформи місцевого самоврядування». За фінансової підтримки Ради Європи (Департамент місцевої і регіональної демократії та доброго врядування).

МИ МОЖЕМО В ПАРТНЕРСТВІ ІЗ ЗАЦІКАВЛЕНИМИ ОСОБАМИ ПРОВЕСТИ ДЛЯ ВАС ТАКІ ЗАХОДИ ЧИ НАДАТИ ТАКІ ПОСЛУГИ:

- ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ ДЛЯ ДЕПУТАТІВ МІСЦЕВИХ РАД ТА ГРОМАДСЬКИХ АКТИВІСТІВ ЗА ТИПОВИМИ ТРЕНІНГАМИ ЧИ ЗА НАПЕРЕД ОБУМОВЛЕНИМИ МОДУЛЯМИ;

- ОРГАНІЗУВАТИ РОБОТУ З ПІДГОТОВКИ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ РЕГІОНУ НА ОСНОВІ КРАЩОГО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ТА УКРАЇНСЬКОГО ДОСВІДУ;

- ОРГАНІЗУВАТИ РОБОТУ З ПІДГОТОВКИ ТА ПРИЙНЯТТЯ СТАТУТУ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ЧИ ІНШИХ МІСЦЕВИХ НОРМАТИВНИХ АКТІВ;

- ПРОВЕСТИ НАВЧАННЯ ДЛЯ ЮРИСТІВ ОРГАНІВ ВЛАДИ ЧИ ПОМІЧНИКІВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ ІЗ ЗАКОНОДАВЧОЇ ТЕХНІКИ;

- ВИКОНАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ПІДГОТУВАТИ АНАЛІТИЧНУ ДОВІДКУ У СФЕРАХ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ МІСІЇ ОРГАНІЗАЦІЇ;

- ВИДАТИ СУСПІЛЬНО-КОРИСНУ ЛІТЕРАТУРУ ДЛЯ ЇЇ БЕЗКОШТОВНОГО ПОШИРЕННЯ;

- СТАТИ ПАРТНЕРОМ У НАПИСАННІ ТА ПРОСУВАННІ ПРОЕКТУ В РАМКАХ КОНКУРСІВ ПРОЕКТІВ, ЩО ОРГАНІЗОВУЮТЬСЯ ДОНОРАМИ.

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94