На головну Написати листРеформа місцевого самоврядування: напрацювання без рішень (11.03.2013)

22 лютого у Мінрегіоні відбулося чергове, останнє засідання тематичної підгрупи [1] з опрацювання проекту Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

Зазначена підгрупа, співголовою якої був директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, впродовж майже року займалася доопрацюванням згаданої Концепції.

Насправді ж, увесь цей час найбільше зусиль доводилося докладати не для поліпшення документу, а насамперед з метою його просування та відстоювання на тих рівнях влади, де мають прийматися політичні рішення щодо реформи.

Слід визнати, що цього зробити так і не вдалося - Концепція досі залишається проектом, перспективи, формат і строки ухвалення якого залишаються неясними.

На засідання підгрупи було винесено пропозицію про чергове коло «широкого обговорення» Концепції у середовищі асоціацій органів місцевого самоврядування. Цей крок більшістю членів підгрупи був сприйнятий відверто негативно. Такий шлях нам видається контрпродуктивним, оскільки справа зовсім не в деталях тексту, чи у його сприйнятті на місцях, а у відсутності політичної волі до запровадження реальних реформ.

Видається, що і Уряд, і Адміністрація Президента, як мінімум, не надто зацікавлені в  ухваленні Концепції. Красномовною ілюстрацією цього є той факт, що публічної офіційної  інформації про подальшу долю документу немає, а на сайті Мінрегіону новина про останнє засідання підгрупи подана вкрай невиразно [2] - нічого не сказано ні про ухвалені рішення, ні про подальші кроки.

Натомість рішення на засіданні були ухвалені, і рішення доволі однозначні за своїм змістом. Підтвердженням того, що рішення таки ухвалювались, можна легко знайти у інформаційних повідомленнях про засідання підгрупи, розміщених на сайтах інших учасників процесу, наприклад Української асоціації районних та обласних рад [3] та Асоціації міст України [4].

Зокрема, учасники засідання констатували, що тематична підгрупа виконала свою місію, а отже завершує роботу. Було схвалено проект Концепції у його версії станом на дату засідання (додано). Цей текст було завізовано підписами усіх присутніх членів підгрупи та передано Мінрегіону для подальшого його подання «в установленому порядку», тобто відповідно до чинних рішень та процедур.

Отже, проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади є, причому такий, який влаштовує практично усі заінтересовані сторони. А от чи стане цей проект Концепцією реформи і чи буде цю реформу реалізовано - залежить від чинної влади, найвищого її керівництва, яке поки що лише декларує реформи у цій сфері, не ухвалюючи жодних рішень на виконання своїх декларацій.

Ігор Абрам‘юк

Додаток: проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (у редакції станом на 22 лютого 2013 року), схвалений членами тематичної підгрупи на її заключному засіданні 22 лютого 2013 року


[1] Ця підгрупа була утворена у складі робочої групи з питань удосконалення територіальної організації влади та місцевого самоврядування, яку, в свою чергу, було утворено постановою КМУ від 29 лютого 2012 року № 169.

[2] див. тут: http://minregion.gov.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=3850:zas%D1%96dannya-tematichno%D1%97-p%D1%96dgrupi-z-opraczyuvannya-proektu-konczepcz%D1%96%D1%97-reformi-m%D1%96sczevogo-samovryaduvannya-ta-teritor%D1%96alno%D1%97-organ%D1%96zacz%D1%96%D1%97-vladi-v-ukra%D1%97n%D1%96&Itemid=81&lang=uk

[3] див. тут: http://uaror.org.ua/vidbulosya-zasidannya-robocho%D1%97-grupi-z-rozrobki-novogo-proektu-koncepci%D1%97-reformi-miscevogo-samovryaduvannya/

[4] див. тут: http://www.auc.org.ua/news/robocha-rupa-zavershila-robotu-nad-kontseptsieyu-reformi-mistsevogo-samovryaduvannya

Comments are closed.

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94