На головну Написати листПідсумковий круглий стіл: «Оптимізація адміністративно - територіального устрою Жмеринського району: від моделювання до реалізації»

30 січня 2013 р., в  залі засідань Жмеринської  РДА пройшов підсумковий круглий стіл на тему: «Оптимізація адміністративно - територіального устрою Жмеринського району: від моделювання до реалізації».

Організаторами заходу виступили  ГО „Інститут громадянського суспільства” (м. Київ), ГО „Подільська агенція регіонального розвитку” (м. Вінниця) та  Жмеринська районна рада.

В заході взяли участь: керівник проекту від ГО „Інститут громадянського суспільства” Врублевський О.С. , керівництво Жмеринської районної ради та райдержадміністрації, представники сільських територіальних громад Жмеринського району.

Керівник проекту Олександр Врублевський зазначив, що круглий стіл відбувається в рамках проекту „Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району Вінницької області “, який спрямований на створення умов для удосконалення адміністративно-територіального устрою району, як основи для побудови ефективної місцевої влади, відповідальної за вирішення питань місцевого значення та якісне надання різного роду адміністративних послуг.

Голова Жмеринської районної ради Станіслав Гринчук підкреслив важливість подібного роду проектів, які дозволяють безпосередньо зацікавленим особам, у т.ч. сільським головам брати участь у моделюванні території району. Голова ради також зазначив, що згодом представлена модель має не лише право на існування, але й буде просуватись далі в правовій площині, аби втілити її в життя у найближчий час.

Предметом жвавої дискусії серед учасників круглого столу виступила пілотна модель оптимізації адміністративно-територіального устрою Жмеринського району. Представив учасникам заходу підготовлену експертами модель регіональний координатор проекту, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко.

Модель оптимізації АТУ Жмеринського району було представлено у вигляді мультимедійної презентації, яка окрім самої моделі містила й історичні аспекти розвитку АТУ району, статистичні дані та наявний ресурсний потенціал Жмеринського району.

За словами Олега Левченка, результати проведених досліджень  вкотре засвідчили, що лише системна реформа адміністративно-територіального устрою може виявитися необхідною умовою розвитку суспільства. Без змін, в першу чергу у свідомості громадян та самих чиновників, які завжди ставилися до буд-яких реформ досить насторожено, неможливо  досягти змін в соціально-економічному житті територій. Ми ж маємо унікальний шанс стати „піонерами” в реформуванні АТУ Жмеринського району, де здоровий глузд перемагає наявні стереотипи.

Після презентації Олегом Левченком підготовленої моделі АТУ Жмеринського району зав’язалася жива дискусія, в якій особливе місце зайняли здебільшого ті сільські голови, громади яких можуть втратити статус центрального села і увійти до більш чисельної територіальної громади.

Усіх учасників публічного заходу було забезпечено друкованими виданнями Інституту громадянського суспільства з питань реформування адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування.

Керівник проекту  Олександр Врублевський

___________________________________________________________________

Захід проводився за підтримки Швейцарсько-українського проекту ”Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO , який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську агенцією розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC) та впроваджується Швейцарським Центром Ресурсів та Консультацій з Питань Розвитку (Skat).
Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні шляхом створення моделі децентралізованих послуг в громаді та децентралізації на місцевому, регіональному на національному рівнях.
Проект передбачає три фази: підготовчу (2007-2009 роки), фазу консолідації (2010-2012 роки) та фазу завершення.
Мета першої фази проекту полягала у започаткуванні моделей децентралізованих комунальних послуг на районному, сільському та муніципальному рівнях, які можуть бути відтворені та мають бути прийняті й затверджені на рівні області та держави в цілому.
Завдання другої фази проекту DESPRO:

DESPRO працює на національному рівні, в Автономній Республіці Крим, у Вінницький та Сумській областях.

  • Покращення якості послуг і доступу до них у цільових районах.
  • Впровадження ефективних моделей управління досвідом/знаннями у секторі децентралізації і місцевого самоврядування.
  • Підтримка процесу національного реформування з розбудови децентралізації і місцевого самоврядування.
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94