Дослідження «Територіальна організація влади. Стан та напрямки змін» стосується правових, фінансових та організаційних аспектів реформування місцевого самоврядування та виконавчої влади на території, формування їх нової просторової основи. У роботі викладено аргументи щодо необхідності таких змін, ґрунтовно описано теоретичні основи адміністративно-територіального устрою, умов створення адміністративно-територіальних одиниць, зокрема фінансові обмеження. Новизною можна вважати пропозицію формування бюджетної та галузевої політики на основі методу модельних адміністративно-територіальних одиниць. Здійснено аналіз практичного моделювання громад та районів. Надано критерії розмежування повноважень між державою та самоврядуванням, між рівнями самоврядування і територіальними органами виконавчої влади, основи організації виконавчої влади на території. Дано рекомендації з практичного втілення напрацювань.
Для кращого засвоєння матеріалу запропоновано питання, які найчастіше виникають під час обговорення проблеми реформування адміністративнотериторіального устрою, та відповіді на них. Монографія містить додатки, де викладені найбільш важливі для реформування законопроекти, а також картографічне моделювання нових адміністративно-територіальних одиниць.
Монографія призначена для політиків, фахівців у галузі державного управління, буде корисною також для широкої громадськості.
Автор: Ганущак Юрій
ББК 67.9(4Укр)401
ISBN978-966-8312-64-9
(c) Інститут громадянського суспільства, 2012
(с) ІКЦ „Легальний статус”, 2012