На головну Написати листАналіз проекту Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)

Головним  завданням Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)» є правове врегулювання порядку продажу земельних ділянок та набуття прав на них на конкурентних засадах, шляхом визначення законом форми проведення земельних торгів та кола їх суб’єктів, особливостей укладання договору про проведення земельних торгів, порядку підготовки лотів для продажу на земельних торгах, особливостей фінансування підготовки до укладання договорів на земельних торгах, вимог до розміру комісії виконавця, реєстраційних та гарантійних внесків учасників, умови щодо забезпечення публічності інформації про проведення земельних торгів, строків проведення земельних торгів, порядку проведення земельних торгів у формі аукціону.

Реєстр. № 10231-3 від 04.04.2012 р.
Адреса для ознайомлення: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=43024
Назва проекту НПА: Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)
Суб’єкт ініціативи: Народні депутати України:

Бевзенко В.Ф.

Терещук С.М.

Короткий зміст (суть) проекту: Головним  завданням Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону)» є правове врегулювання порядку продажу земельних ділянок та набуття прав на них на конкурентних засадах, шляхом визначення законом форми проведення земельних торгів та кола їх суб’єктів, особливостей укладання договору про проведення земельних торгів, порядку підготовки лотів для продажу на земельних торгах, особливостей фінансування підготовки до укладання договорів на земельних торгах, вимог до розміру комісії виконавця, реєстраційних та гарантійних внесків учасників, умови щодо забезпечення публічності інформації про проведення земельних торгів, строків проведення земельних торгів, порядку проведення земельних торгів у формі аукціону.
Характер НПА: Проект закону
Негатив:
1. В пояснювальній записці зазначається, що „проект Закону України розроблено  на виконання вимог частини п’ятої статті 137 Земельного кодексу України згідно з якою порядок проведення земельних торгів визначається законом”.

Автори законопроекту мали би знати, що за наявності такої відсилочної норми, порядок проведення земельних торгів у формі аукціону мав би визначатися не в самому кодексі, а окремим законом.

Не зважаючи на це, автори законопроекту запропонували нову редакцію статті 137 ЗКУ „Підготовка до проведення та порядок проведення аукціону”, яка містить аж 30 частин. З точки зору законодавчої техніки, це не сприяє адекватному сприйняттю положень статті, а з огляду на кількість і зміст норм - вони можуть утворювати окремий закон, предметом правового регулювання якого й виступала б процедура земельних торгів у формі аукціону.

Висновки, пропозиції: Внесення запропонованих змін до чинного ЗКУ є недоречним. Авторам законопроекту варто розглянути можливість підготовки спеціального закону, який врегульовував би процедуру земельних торгів у формі аукціону та логічно розвивав би припис частини п’ятої ст. 137 ЗКУ.
Інша інформація щодо НПА (якщо є):
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94