На головну Написати листВ Жмеринському районі буде створено пілотну модель об’єднаних територіальних громад

28 квітня 2012 р., в  залі засідань Жмеринської  РДА пройшов круглий стіл на тему: «Оптимізація адміністративно - територіального устрою Жмеринського району: від моделювання до реалізації».

Організаторами заходу виступили  Інститут громадянського суспільства, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та  Жмеринська районна рада.

Предметом дискусії учасників круглого столу стали сучасні проблеми адміністративно-територіального устрою Жмеринського району та шляхи їх вирішення.

В заході взяли участь : голова Вінницької обласної ради Татусяк С.П., заступник директора Українського державного науково-дослідного і проектного інституту цивільного сільського будівництва Криштоп Т.В,. керівник проекту від ГО „Інститут громадянського суспільства”  Врублевський О.С. керівництво Жмеринської РДА, керівник проекту DesPro в Україні Гарнець О.М., представники сільських територіальних громад Жмеринського району .

Керівник проекту Олександр Врублевський зазначив, що круглий стіл відбувається в рамках проекту „Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району Вінницької області “, який спрямований на створення умов для удосконалення адміністративно-територіального устрою району, як основи для побудови ефективної місцевої влади, відповідальної за вирішення питань місцевого значення та якісне надання різного роду адміністративних послуг. За результатами реалізації проекту буде підготовлено пілотну модель створення об’єднаних територіальних громад Жмеринського району шляхом залучення до цього процесу громадського, експертного та медійного середовища, а відтак, досягнення розуміння різними соціальними групами населення самої необхідності, напрямів та засобів оптимізації адміністративно-територіального устрою району.

За словами Олега Левченка (ГО „Подільська агенція регіонального розвитку”) досвід наших європейських сусідів засвідчив, що системна реформа адміністративно-територіального устрою є необхідною для розвитку суспільства, але самим суспільством вона сприймається досить насторожено. Більшість усвідомлює необхідність змін, але самих змін чомусь побоюється. Саме тому, діяльність проекту буде організована так, щоб процес виконання був найбільш публічним та відкритим для участі найширшого кола сторін-партнерів, зацікавлених в пошуку і встановленні стабільного балансу між владою та громадою.

Криштоп Т.В. на прикладі низки слайдів у своїй мультимедійній презентації продемонструвала місце, роль та значення містобудівної документації в житті не лише сільських громад, але й району в цілому.

Після озвучення матеріалів доповідачів зав’язалася жива дискусія, в якій особливе місце зайняли здебільшого ті сільські голови, громади яких можуть втратити статус центрального села і увійти до більш чисельної територіальної громади.

Усіх учасників публічного заходу було забезпечено друкованими виданнями Інституту громадянського суспільства з питань реформування адміністративно-територіального устрою.

Керівник проекту  Олександр Врублевський

___________________________________________________________________

Захід проводився за підтримки Швейцарсько-українського проекту ”Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO , який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську агенцією розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC) та впроваджується Швейцарським Центром Ресурсів та Консультацій з Питань Розвитку (Skat).
Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні шляхом створення моделі децентралізованих послуг в громаді та децентралізації на місцевому, регіональному на національному рівнях.
Проект передбачає три фази: підготовчу (2007-2009 роки), фазу консолідації (2010-2012 роки) та фазу завершення.
Мета першої фази проекту полягала у започаткуванні моделей децентралізованих комунальних послуг на районному, сільському та муніципальному рівнях, які можуть бути відтворені та мають бути прийняті й затверджені на рівні області та держави в цілому.
Завдання другої фази проекту DESPRO:

DESPRO працює на національному рівні, в Автономній Республіці Крим, у Вінницький та Сумській областях.

  • Покращення якості послуг і доступу до них у цільових районах.
  • Впровадження ефективних моделей управління досвідом/знаннями у секторі децентралізації і місцевого самоврядування.
  • Підтримка процесу національного реформування з розбудови децентралізації і місцевого самоврядування.
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94