На головну Написати листРОЗПОЧАТО РЕАЛІЗАЦІЮ НОВОГО ПРОЕКТУ

Інститут громадянського суспільства розпочав реалізацію проекту „Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району Вінницької області”.

Цей проект буде спрямовано на створення умов для удосконалення адміністративно-територіального устрою району, як основи для побудови ефективної місцевої влади, відповідальної за вирішення питань місцевого значення та якісне надання різного роду адміністративних послуг.

За результатами реалізації проекту буде підготовлено пілотну модель створення об’єднаних територіальних громад Жмеринського району шляхом залучення до цього процесу громадського, експертного та медійного середовища, а відтак, досягнення розуміння різними соціальними групами населення самої необхідності, напрямів та засобів оптимізації адміністративно-територіального устрою району.

Досвід наших європейських сусідів засвідчив, що системна реформа адміністративно-територіального устрою є необхідною для розвитку суспільства, але самим суспільством вона сприймається досить насторожено. Більшість усвідомлює необхідність змін, але самих змін чомусь побоюється.

Проект міститиме дослідницький, нормотворчий та інформаційно-просвітницький компоненти.

Під час реалізації проекту буде проведено аналітичне дослідження природного, земельного, інтелектуально-кадрового, матеріально-технічного, економічного та демографічного потенціалу нинішніх територіальних громад Жмеринського району, наявних проблем, які не дають змоги досягнути економічного зростання та мінімізувати диспропорції між ними.

На основі отриманих фактичних даних, а також наявних в ІГС дослідницького матеріалу з питань територіального устрою та місцевого самоврядування, буде розроблено пілотну модель створення об’єднаних територіальних громад Жмеринського району та виготовлено відповідний картографічний матеріал на електронному та паперових носіях. Картографічний матеріал відображатиме наявні та прогнозовані межі, інфраструктуру, комунікації тощо як чинних, так і змодельованих територіальних громад.

Інформаційно-просвітницька кампанія спрямовуватиметься на формування адекватного розуміння та позитивного ставлення громадськості до оптимізації територіального устрою Жмеринського району та її сприятливих наслідків.

Очікується, що аналіз, оцінка та прогноз ресурсного потенціалу громад Жмеринського району, розроблення моделей трансформації громад до рівня спроможних суб’єктів виявиться надійним емпірично-теоретичним фундаментом для розробки проектів нових нормативно-правових актів місцевого значення та інших юридичних документів (договори між громадами, рішення ради, статути новоутворених громад).

Цей напрям роботи буде організовано таким чином, щоб процес її виконання був найбільш публічним та відкритим для участі найширшого кола сторін-партнерів, зацікавлених в пошуку і встановленні стабільного балансу між владою та громадою.

Проект реалізується у партнерстві з громадською організацією „Подільська агенція регіонального розвитку” (м. Вінниця) (далі - ПАРР), яка має належний досвід співпраці з ІГС за тематикою цього проекту. Між ІГС, ПАРР та Жмеринською районною радою укладено відповідний меморандум про співпрацю.

Проектна діяльність здійснюється за фінансової підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка децентралізації в Україні» (DesPro).

Олександр Врублевський, керівник проекту

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94