На головну Написати листПроект Інституту громадянського суспільства „Територіальна реформа: від моделювання до реалізації”

Проект Інституту громадянського суспільства „Територіальна реформа: від моделювання до реалізації“, який реалізується в рамках програми «Залучення громадян та незалежних експертів до планування та реалізації адміністративно-територіальної реформи», яка є спільною ініціативою Міжнародного фонду „Відродження”, Фонду Східна Європа та Швейцарсько-українського проекту „Підтримка децентралізації в Україні”.

Термін реалізації проекту: 1 листопада 2008 р.  30 жовтня 2009 р.

Географія проекту: Тернопільська, Вінницька, Сумська та Херсонська області

Регіональні партнерські організації: громадське об’єднання „Асоціація споживачів” (м. Тернопіль”, громадська організація „Подільська агенція регіонального розвитку” (м. Вінниця), громадська організація „Спілка підприємців Тростянеччини” (м. Тростянець), Громадська організація „Ліга професійних тренерів.

Мета проекту:

- створення умов для проведення в Україні реформи адміністративно-територіального устрою, як основи для побудови ефективної публічної влади, відповідальної за покращення рівня життя українських громадян, незалежно від їх місця проживання;

- покращення обізнаність мешканців пілотних областей про етапи, сутність та переваги територіальної реформи в Україні;

- активізація участі регіональних НУО, органів місцевої влади та місцевого самоврядування до обговорення проблеми сучасного стану АТУ, аж до можливої участі в створенні нових громад;

- удосконалення чинних та розроблення проектів нових нормативно-правових актів, які визначають засади, сутність, етапи та інструментарій реформування територіального устрою України.

Способи реалізації проекту:

1. Підготовка аналітичних продуктів: дослідження проблем адміністративно-територіального устрою; методики моделювання громад; концепції реформування АТУ та закону про адміністративно-територіальний устрій України; адміністративних карт змодельованих громад у обраних областях та районах:

2. Привернення уваги мешканців пілотних регіонів до проблем сучасного стану АТУ шляхом проведення низки публічних заходів із залученням спеціально навчених тренерів з використанням підготовленого Інститутом роздаткового матеріалу, що містить відповідні проекти нормативно-правових актів, коментарі, прогнози, ілюстрації тощо. Відповідний інформаційний матеріал (процес проведення реформи і наслідків, які слід очікувати, в першу чергу для простих громадян), буде представлено за допомогою мультимедійних презентацій (редактор Power Point) на рівні людей, що не мають спеціальної освіти і що не володіють певною термінологією.

3. Надання результатів різного роду досліджень на регіональному рівні для використання у поточній діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Очікувані результати:

1.   Розроблені в рамках проекту матеріали будуть використовуватись в роботі органами виконавчої влади, експерти та науковці, оскільки всі публікації носитимуть офіційний характер і обов’язкова кількість примірників буде передана до бібліотек України.

2. Фундаментальне ознайомлення з етапами і сутністю реформи дозволить громадським організаціям та громадянам, залученим до проекту бути активними в процесі створення самодостатніх громад в їх районах.

3.   Реалізація проекту також забезпечить й:

- розповсюдження інформаційного ресурсу на значну кількість населення вибраних областей і інших територій Україні;

- усвідомлення населенням обраних областей, в т.ч. посадовцями місцевої влади необхідності проведення реформи АТУ, а також її позитивних наслідків;

- формування сприятливої соціально-психологічної обстановки серед жителів невеликих міст, сіл та інших населених пунктів для подальшого «безболісного» створення нових територіальних громад в пілотних регіонах під час здійснення реформи АТУ;

- поширення позитивного досвіду в інших регіонах України;

- закріплення результатів проведених досліджень у проектах нормативно-правових актів, спрямованих на удосконалення територіального устрою України.

Команда проекту:

Олександр Врублевський - директор проекту, Інститут громадянського суспільства;

Роман Ткачук - менеджер робочих груп, Інститут громадянського суспільства;

Володимир Артеменко - юрист проекту, Інститут громадянського суспільства,

Олег Левченко - керівник проекту у Вінницькій області, Подільська агенція регіонального розвитку;

Ігор Гірчак - керівник проекту у Тернопільській області, Асоціація споживачів;

Олександр Гончаренко - керівник проекту у Сумській області, Спілка підприємців Тростянеччини.

Контакти:

Олександр Врублевський,  тел./факс 8-044-529-73-94, e-mail : akexvrubl@csi.org.ua,

Інтернет-сторінка: old.csi.org.ua; м. Київ, бул. Дружби народів 22, к.21  

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду „Відродження” в рамках грантової угоди від 05.11.2008 р. № 38735

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94