На головну Написати листАналіз проекту Закону про внесення змін до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо забезпечення прозорості роботи місцевих рад)

Законопроект розроблено з метою усунення закладеного в Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні” механізму систематичних порушень конституційних принципів відкритості, прозорості та гласності роботи місцевих рад, недопущення загрози приховування від громадськості незаконних рішень органів місцевого самоврядування, посилення громадського контролю за діяльністю депутатів місцевих рад та сільськими, селищними, міськими головами.

 

Реєстр. №

 

9599 від 16.12.2011 р.
Адреса для ознайомлення: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=42111
Назва проекту НПА: Проект Закону про внесення змін до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо забезпечення прозорості роботи місцевих рад)
Суб’єкт ініціативи: Народний депутат України - А. С. Гриценко
Короткий зміст (суть) проекту: Законопроект розроблено з метою усунення закладеного в Законі України “Про місцеве самоврядування в Україні” механізму систематичних порушень конституційних принципів відкритості, прозорості та гласності роботи місцевих рад, недопущення загрози приховування від громадськості незаконних рішень органів місцевого самоврядування, посилення громадського контролю за діяльністю депутатів місцевих рад та сільськими, селищними, міськими головами.
Характер НПА: Проект закону
 

Ризик:

Позитив:
Законопроектом пропонується викласти в новій редакції частину шістнадцяту статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Зокрема, проектом передбачається законодавчо закріпити проведення засідань місцевих рад виключно у відкритому режимі та прямо заборонити проведення закритих засідань місцевих рад (крім випадків розгляду питань, інформація з яких становить державну таємницю або таємницю слідства, - на час розгляду відповідного питання, - із забороною паралельного або проміжного розгляду будь-яких інших питань).

Із прийняттям законопроекту депутати місцевих рад, представники засобів масової інформації та громадяни набудуть право не тільки вільно й безперешкодно бути присутніми на засіданнях місцевих рад, зокрема безпосередньо в приміщенні, де проводяться такі засідання, а й проводити аудіо- і відеозапис засідань місцевих рад та оприлюднювати отриману інформацію (стосовно відкритих питань).

Проектом закріплюється принцип невідчужуваності права будь-кого бути присутнім на відкритій частині засідання місцевої ради та вести його запис, встановлюється необов’язковість отримання будь-яких дозволів чи акредитації для реалізації такого права, а також забороняється будь-кому чинити перешкоди бажаючим ним скористатися.

Негатив:
Не вбачається
Висновки, пропозиції: Прийняття законопроекту сприятиме посиленню громадського контролю за діяльністю депутатів місцевих рад та сільськими, селищними, міськими головами.
Інша інформація щодо НПА (якщо є):  
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94