На головну Написати листГерб Чорного Острова: яким йому бути?

Проект , який реалізовується Інститутом Громадянського Суспільства у територіальній громаді Чорного Острова має одну надзвичайно важливу для громади складову - розробка геральдики територіальної громади.

В радянські часи питанням місцевого патріотизму взагалі не приділялось жодної уваги з боку держави. Навпаки її каральні органи пильно дивились над тим, аби місцевий патріотизм не відсунув на задній план радянський інтернаціоналізм. Гімном цього періоду є дуже популярна в 70-ті роки пісня «Мой адрес не дом и не улица, мой адрес - Советский Союз».

Руйнування підвалин місцевого патріотизму призвело до руйнування підвалин суспільної свідомості у громадах, байдужості до традицій громади, до стану навколишнього природного середовища, до стану своєї вулиці, свого власного двору . Сміття заполонило ярки і берега річок, зруйнувались історичні будівлі, щезли пісні та обряди, розквітло п’янство і розпуста.

Світовий та й власний український досвід показує, що відновити красу наших містечок та сіл, повернути до них приємний дух місцевої спільноти, яка вирішує  свої місцеві питання власними спільними зусиллями не можливу без підтримки та формування чи радше відновлення місцевого патріотизму.

Одним із елементів формування такого патріотизму є встановлення певних символів, які вирізняють громаду серед інших. Ці символи мають викликати гордість від їх використання місцевою футбольною командою, самодіяльними співаками та танцюристами, вони мають вирізняти громаду від інших на картах, інтернет сайтах, на виробах місцевих майстрів…

Як створити таку символіку? Що має бути покладено в основу місцевого герба?

Тут варто дотримуватись певних правил: по-перше, герб має базуватись на попередній історії громади, по-друге - він має бути позитивним і орієнтованим на майбутнє, по-третє він має бути досить простим у відтворенні різними способами, по-четверте, його мають створювати професійні геральдисти, оскільки при дотриманні попередніх зауважень має ще бути витримано канони геральдики.

Отже, що може бути покладено в основу герба Чорного Острова?

Тут є кілька дуже цікавих історичних та географічних моментів. По-перше: Чорний Острів, уже з самої назви виходить припущення, що громада розміщена на «острові», а отже ця компонента може бути відбита у гербі. По-друге: Чорний Острів закладено, як фортецю у 14-му столітті, і до середини 20-го століття в околицях містечка періодично відбувались військові баталії, що також може відобразитись у гербі.

По-третє, містечко почалось з Вовчої Гори, назва якої є дуже давньою від якої так і віє старими переказами та силою звіра - вовка. В багатьох українських переказах, вовк не завжди виступає злим і дурним, він часто є благородним та вірним другом.

По-третє, у містечку в різний час перебували, проживали чи працювали видатні митці: Орда, Глібов, Ліст, що говорить про творчий потенціал, творчий дух, що панував у містечку.

По-четверте, у містечку присутня велика вода. Річки омивають його з усіх боків, а серед цієї води живуть найкрасивіші птахи України - лебеді, які є символом чистоти, вірності та любові.

Як бачимо, для елементів майбутнього герба є достатньо дуже гарних та дійсно притаманних містечку складових.

Саме тому у проектах герба, які було підготовлено відомим українським геральдистом Валерієм Напіткіним використано ці, притаманні громаді Чорного Острова елементи, які водночас мають дуже цілісний позитивний образ та зміст.

№ 1. Вежа на чорному осторові, який омивається водою.

№ 1. Вежа на чорному осторові, який омивається водою.

№2. Білий вовк на чорному острові.

№2. Білий вовк на чорному острові.

№ 3.  Білий вовк на фоні гори із вежею.

№ 3. Білий вовк на фоні гори із вежею.

Білий лебідь на фоні гори чорного острова та вежі.

№4. Білий лебідь на фоні гори чорного острова та вежі.

№ 5. Перехрещені шабля та лебедине перо на фоні зеленого острова, омитого водою.

№ 5. Перехрещені шабля та лебедине перо на фоні зеленого острова, омитого водою.

№6. Перехрещені шабля та лебедине перо на фоні чорного острова, омитого водою.

№6. Перехрещені шабля та лебедине перо на фоні чорного острова, омитого водою.

Зараз слово за мешканцями Чорного Острова та депутатами селищної ради, який герб обрати і зробити його символом новітнього відновлення минулої величі.

А відвідувачі нашого сайту можуть проголосувати вже зараз!

А. Ткачук, 31.10.11

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94