На головну Написати листАналіз проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження нових інститутів захисту прав платників податків, стимулювання розвитку малого бізнесу та пріоритетних галузей економіки, подолання корупції та забезпечення верховенства права) №8398 від 18.04.2011 р.

Метою прийняття проекту Закону є внесення змін до Податкового кодексу України з метою усунення норм, що перешкоджають розвитку підприємництва та економіки України в цілому.

Реєстр. №

8398 від 18.04.2011 р.

№_
Адреса для ознайомлення: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=40177
Назва проекту НПА:

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження нових інститутів захисту прав платників податків, стимулювання розвитку малого бізнесу та пріоритетних галузей економіки, подолання корупції та забезпечення верховенства права)

Суб’єкт ініціативи: Народний депутат Яценюк А.П.
Короткий зміст (суть) проекту: Метою прийняття проекту Закону є внесення змін до Податкового кодексу України з метою усунення норм, що перешкоджають розвитку підприємництва та економіки України в цілому.
Характер НПА: Проект закону
Відповідність НПА до чинного законодавства України: Відповідає чинним законам
Ризик: Негатив: Позитив:
1. Запровадження трирівневогго розміру ставки податку для оподаткування доходів, що сприятиме перенесенню податкового навантаження від незаможних українців до тих, хто має середні та більші статки, як результат буде збільшено сукупну долю надходжень від цих податків до державного бюджету України і створено передумови для соціальної справедливості.

2. Скасуваня норми про податкову міліцію.

3. Скасування оподаткування процентів за депозитам, що усуне загрозу подвійного оподаткування, стимулюватиме надходження фінансових ресурсів населення до вітчизняних банківських установ, сприятиме розвитку внутрішнього фінансового ринку та забезпечить збереження інституту банківської таємниці.

4. Скасування заборони юридичним особам включати витрати на придбання товарів та послуг у фізичних осіб - СПД у валові витрати.

5. Спрощення умов добровільної реєстрації платника ПДВ, яке має здійснюватися виключно за заявою платника податків.

6. Вилучення всіх підстав для анулювання податковою службою свідоцтва платника ПДВ, окрім особистої заяви платника податків.

7. Запровадження норми, за якою продовжено мораторій на застосування штрафів до 31 грудня 2012 року.

8. Скасування фактичні перевірки, які спричиняють погіршення ведення бізнесу в державі, є корумпогенними та йдуть у розріз із успішною міжнародною практикою податкових перевірок у розвинених країнах світу.

9. Суттєве зменшення перелік підстав для призначення позапланових виїзних перевірок та виключити можливість проведення зазначених перевірок за: невчасне неподання податкових декларацій, після заявки на відшкодування ПДВ, звернення покупців товарів (послуг) до податкової служби із скаргами на суб’єкт господарювання.

10. Скасування норми, що дозволяє приймати рішення про призначення перевірки діяльності суб’єкта господарювання у разі відмови платника податків від проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів (зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки).

11. Збільшення у два рази, з 300 000 до 600 000 гривень, максимальний розмір загальної суми від здійснення операцій з постачання оподатковуваних товарів/послуг, що дозволить особам не реєструватись як платник ПДВ.

12.Звільнення на 3 роки від сплати податку на прибуток радіоорганізації, радіомовлення яких на 100% здійснюється державною мовою і частка трансльованих музичних творів українською мовою у яких становить не менше 60%.

Висновки, пропозиції: Законопроект не суперечить засадам чинного законодавства.
Інша інформація щодо НПА (якщо є):
Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94