На головну Написати листПроект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обмеження права Служби безпеки України та інших правоохоронних органів здійснювати політичні переслідування) №7140 від 17.09.2010 р.

Проект Закону передбачає доповнення Кримінального кодексу України статтею 161-1 „Політичне переслідування” та низки законів (у т.ч. й кодексів), що регламентують діяльність (визначають повноваження щодо вчинення профілактичних та окремих процесуальних дій) органів безпеки, внутрішніх справ та прокуратури в частині оперативно-розшукової та контррозвідувальної діяльності з метою недопущення політичних переслідувань.

Реєстр. № 7140 від 17.09.2010 №_
Адреса для ознайомлення: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=38571
Назва проекту НПА: Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обмеження права Служби безпеки України та інших правоохоронних органів здійснювати політичні переслідування)
Суб’єкт ініціативи: Яценюк А.П., народний депутат України
Короткий зміст (суть) проекту: Проект Закону передбачає доповнення Кримінального кодексу України статтею 161-1 „Політичне переслідування” та низки законів (у т.ч. й кодексів), що регламентують діяльність (визначають повноваження щодо вчинення профілактичних та окремих процесуальних дій) органів безпеки, внутрішніх справ та прокуратури в частині оперативно-розшукової та контррозвідувальної діяльності з метою недопущення політичних переслідувань.
Характер НПА: Проект закону
Відповідність НПА до чинного законодавства України: Відповідає чинним законам
Ризик: Негатив: Позитив:
1. Запровадження кримінальної відповідальності за політичні переслідування.

2. Правова регламентація оголошення офіційного застереження, яке має відбуватися тільки за рішенням суду та за умови, що особі, якій оголошується офіційне застереження, надано право обрати за власним бажанням захисника. Захисник має право бути присутнім під час оголошення офіційного застереження; надавати консультації; ставити запитання, що підлягають занесенню до протоколу; заперечувати проти  незаконних дій щодо порядку проведення профілактики чи інших дій; у разі необхідності оскаржувати дії в установленому законом порядку.

3. Унормування права органів служби безпеки України  використання підпорядкованих підрозділів спеціального призначення виключно для проведення антитерористичної діяльності.

4. Включення до Закону України „Про основи національної безпеки України” дефініції поняття „політичне переслідування”, під яким пропонується вважати переслідування за свободу думки і слова, вільне вираження своїх поглядів і переконань, свободу світогляду і віросповідання, задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів правоохоронними органами та їх посадовими особами (зокрема органами служби безпеки, прокуратури, внутрішніх справ) шляхом застосування тиску, насильства, погроз, залякування тощо.»

Новини

2015-04-09
Обговорення проекту Закону України щодо розпорядження земельними ділянками.

2015-03-25
“Про землю”

2015-03-17
Законопроекти для повного проведення реформи у сфері децентралізації.

2015-03-16
З Хмельницького розпочався процес обговорення впровадження в життя Закону «Про добровільне об‘єднання територіальних громад».

2015-03-11
Методичне забезпечення формування спроможних територіальних громад.

Опитування

Ваше відношення до купівлі-продажу земель с/г призначення

  • Торгівля землею не припустима. (54.0%, 76 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України не більше 50 га. на особу. (28.0%, 40 по голосам)
  • Купвля-продаж фізичним та юридичним особам без обмежень. (10.0%, 14 по голосам)
  • Купвля-продаж виключно громадянам України без обмежень. (8.0%, 11 по голосам)

Загалом проголосувало: 141

Загрузка ... Загрузка ...
© 2009 Інститут громадянського суспільства
Україна, м. Київ, 01103 бул. Дружби народів, 22, кім.21
Тел: (+38044) 529-73-94